ARCHICAD

ARCHICAD 21

Nejnovější verze ARCHICADu přinese nový nástroj pro konstruování schodiště, založený na patentované technologii Predictive Design™

ARCHICAD je známý svým intuitivním ovládáním. Nový nástroj Schodiště, který je technologií budoucnosti, umožňuje navrhnout schody přímo ve 3D. V situacích, které lze řešit více způsoby, nabídne program varianty, jež splňují představy architekta, a současně ohlídá dodržení požadavků technických norem. Další nový nástroj Zábradlí umožní jedním kliknutím myši doplnit schodiště zábradlím. Zábradlí je asociativní a lze jej osadit i na další objekty jako je deska. ARCHICAD 21 dále vylaďuje mezioborovou Open BIM spolupráci, mimo jiné schopností detekce kolizí přímo v programu.

Některé novinky ARCHICADu 21

Nové nástroje Schodiště a Zábradlí Navrhování schodiště je jedním z nejsložitějších úkolů, protože musí být dodrženy komplexní normy. Nekonečné iterace potřebné pro sladění návrhu s normami znamenaly zdlouhavé manuální zpracovávání. Nový nástroj Schodiště online vizuálně naznačuje, jak bude schodiště vypadat, a přitom současně program provádí výpočty kontrolující dodržení norem. Algoritmy ARCHICADu ověřují tisíce návrhových variant a nabízejí nejoptimálnější řešení schodů v kontextu konkrétní budovy.

Aktualizované renderovací prostředí CineRender (R18) Do ARCHICADu integrovaný CineRender od MAXONu garantuje uživatelům profesionální vizualizace získané přímo z BIM modelu. Nejnovější verze R18 přichází s technologiemi Light Mapping a Secondary GI pro dosažení realističtějších a přitom rychleji spočítaných renderů.

Systém klasifikace prvků Archicadovský model představuje centrální databázi, kde jsou uložená veškerá data o projektu tak, aby byla přístupná všem subjektům na projektu se podílejících. Zatímco předchozí verze ARCHICADu pracovaly s fixně nastavenou klasifikací prvků, ARCHICAD 21 podporuje práci s flexibilními seznamy s cílem jednodušeji používat národní či firemní standardy. Klasifikaci lze mezi projekty přenášet prostřednictvím XML dokumentů.

IFC model jako hotlink reference IFC dokument lze umístit do ARCHCADu 21 jako referenční hotlink modul. IFC data lze pak třídit podle typu (statický model, TZB model, …) nebo výběrem jednotlivých prvků. Vložený IFC model lze snadno aktualizovat z propojeného zdrojového souboru. Pokud je vazba přerušena, prvky vložených modulů IFC mohou být editovány jako běžné prvky ARCHICADu.

Detekce kolizí S prosazováním se BIM pracovních postupů dostávají architekti od specialistů stále častěji BIM data. Aby architekt mohl plnit úlohu vedoucího koordinátora modelu, byla funkce Detekce kolizí integrována mezi standardní funkce ARCHICADu.

ac21
ac21
artlantis6

KONTAKT

+420 777 200 411
+420 777 200 413

EMAIL

info@projektaa.cz

SEO
Copyright © Projekt AA - ing. Josef Neuwirth
Hlavní stránka | Archicad | Artlantis | Vizualizace | Cegra | Kontakt