ARTLANTIS 2019

FOTOREALISTICKÉ VIZUALIZACE

Artlantis je samostatně fungující vizualizační program svými funkcemi a nástroji zaměřený na architekturu a design a svým ovládáním určený do rukou architektů, nikoli profesionálních vizualizátorů. Hlavními kritérii kvality programu jsou pro vývojáře, firmu Abvent, jednoduchost ovládání, co nejkratší čas pro nastavení projektu a rychlost výpočtu. Důležitá je i (fyzikální) přesnost výsledných rendrů, ovšem ta nesmí mít negativní vliv na předchozí hlediska. Proto lze Artlantis rozšířit o zásuvný modul s enginem Maxwell Render. Artlantis je dodáván ve dvou verzích: Artlantis Render pro zpracování statických obrázků a Artlantis Studio, který rozšiřuje možnosti Renderu o schopnost zpracování animací a virtuálních panoramat.

artlantisstudio

UŽIVATELSKÉ ROHRANÍ

Artlantis maximálně využívá rozlišení monitoru, ovládání programu je navrženo tak, aby počet kliknutí potřebných pro přístup k požadované funkci byl co nejmenší. Interface je plně standardizovaný dle MacOS a Windows, je založen na jednom nastavitelném pracovním okně. Tzv. inspektoři jsou seskupeni v horní části obrazovky, seznamy nalevo a katalog dole, prostor pro pracovní náhled je maximalizován.

3D

3D objekt do scény stačí přemístit myší, jeho umístění se provede automaticky podle vlastností, např. stolní lampa bude vždy stát svisle. Naopak objekty lze taktéž ukládat ze scény do katalogu a to i včetně zdrojů světel. S objekty lze manipulovat v okně náhledu i ve schematickém 2D okně, vždy jsou k dispozici intuitivní grafické pomůcky. Modely lidských postav jsou vyvíjeny specializovanou firmou AXYZ Design. V Artlantis Render jsou 3D postavy statickými objekty, v Artlantis Studio je lze rozpohybovat. Stejně jako ostatní objekty se 3D modely postav umísťují do scény jednoduše myší systémem ‘táhni & pusť. Nastavitelné vlastnosti 3D postav jsou velikost, oblečení a chování, resp. pohyb (pouze Artlantis Studio). Ve spolupráci s VB Visual a Bionatics jsou vyvíjeny 3D modely rostlin. 3D modely rostlin se umísťují do scény jednoduše myší systémem ‘táhni & pusť. Vzhled těchto objektů (např. barva a hustota listí) se navíc přizpůsobuje ročnímu období.

KOMPATIBILITA

Artlantis je nezávislý vizualizační program, který dokáže pracovat s projekty vytvořenými v různých CAD/BIM programech. Artlantis má přímé propojení s programy ArchiCAD™, Revit™, SketchUp™, Rhinoceros®, Vectorworks™ a Arc+™. Prostřednictvím komunikačních můstků (add-ons) pracuje s datovými formáty DWF, OBJ, FBX, DXF, DWG a 3DS.

artlantis
ac23
artlantisstudio

KONTAKT

+420 777 200 411
+420 777 200 413

EMAIL

info@projektaa.cz

SEO
Copyright © Projekt AA - ing. Josef Neuwirth
Hlavní stránka | Archicad | Artlantis | Vizualizace | Cegra | Kontakt